Beseda se Zdeňkou Šíp Staňkovou

23.05.2022

Beseda: Svobodná výchova a vzdělávání 

(29. 5. 13:00)

Beseda o výchově v respektu a úctě, o svobodném vzdělávání a o tom, jak naše vlastní dětství ovlivňuje naše rodičovství.

O ČEM SE BUDE MLUVIT

Zdeňka se s vámi podělí o zážitky i zkušenosti mámy jednoho dvacetiletého mladého muže, čtrnáctileté unschoolerky a tříleté svobodné bytosti. Budete si moci povídat i o jejích osmi letech ve Svobodě učení, o několika rocích práce s dětmi v kroužcích a ve školce, o sedmileté domškolácké střídavce, jednom pokusu o komunitní školu, o natáčení dokumentu o svobodném vzdělávání nebo třeba o tisících příběhů traumat z dětství, které s ní sdílejí její sledující na Instagramu a Facebooku.

V průběhu vyprávění budete moci klást dotazy a beseda se postupně zaměří na konkrétní témata, která přinesete vy sami, abyste mohli odejít přesně s tím, pro co jste si přišli.

ZDEŇKA ŠÍP STAŇKOVÁ

Miluje svobodu, Pipi Dlouhou punčochu, cestování a zmrzlinu. Je mámou 3 dětí a autorkou blogu a YouTube kanálu DĚTI JSOU TAKY LIDI. Ráda jezdí po světě a povídá si o svobodném vzdělávání, respektujícím rodičovství, důvěře v děti i v sebe a hledání cest, jak se k těmto ideálům přibližovat.

Podílí se na dokumentu Svobodné děti o rodinách na cestě za sebeřízeným vzděláváním a také pracuje na knize o dlouhodobých dopadech nerespektující výchovy. Kniha by měla vyjít v září tohoto roku.

Mimo to propaguje informovanost v oblasti práv dětí a rodičů ve vzdělávání - FB skupina Řešení problémů ve škole, stížnosti na učitele a školy, a od roku 2012 se podílela na rozvoji iniciativy Svoboda Učení

www.detijsoutakylidi.cz

Trvání: 2 hodiny

Akci pořádá Svobodná škola Jamky, z.s.

Přihlášky k účasti posílejte na mail sipova.ver@gmail.com

Cena: 390,-/osoba, 690,-/páry/rodiny